in

Kakav meč! Novak poslednjim atomima snage slomio Bautistu, ide u finale! Sa ove tri reči prokomentarisao meč!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspeo je da se plasira u finale turnira u Sinsinatiju.

On je u petak uveče u dramatičnom polufinalu, posle maratonske borbe savladao Španca Roberta Bautistu Aguta rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:4, 7:6 (7:0)!

Novak će se za titulu boriti sa Kanađaninom Milošem Raonićem, koji je ranije bio bolji u dva seta od Grka Stefanosa Cicipasa.

Gotovo tri sata trajala je borba Đokovića i Bautiste. Već tokom prvog seta naš teniser je imao probleme sa povredom vrata koja ga muči već nedelju dana. Uticalo je to i na njegovu igru u polju, kao i na servis, pa je Španac uspeo da napravi dva brejka u prvom setu, što je i presudilo u ovom delu igre, pišu sportske.net.

Posle ukazane medicinske pomoći, Đoković je zaigrao bolje, što je došlo do izražaja u drugom setu, kada je poveo sa 4:1. Bautista potom uzvraća i stiže do izjednačenja na 4:4, ali više od toga nije mogao u ovom setu. Novak dobija dva naredna gema i stiže do izjednačenja u setovima.

(AP Photo/Frank Franklin II)

Treći set je bio ”najluđi”. Bautista je poveo sa 2:1, posle brejka, ali onda kreće Novakova furiozna serija i naš teniser dolazi do vođsva od 5:2.

Izgledalo je da će do kraja sve biti rutina, ali umesto toga Bautista pravi još dva brejka i okreće rezultat na 6:5 u svoju korist.

Đoković je delovao potpuno iscrpljeno u tim trenucima, ali je našao onaj ”poslednji atom snage” za novi preokret.

Najpre je napravio brejk za 6:6, a onda u taj-brejku nije dozvolio Bautisti nijedan poen – 7:0, za plasman u finale!

Čudan meč. Ne znam kako sam pobedi. On je bio bolji igrač. Nisam se osećao dobro na terenu, bilo koji aspekat igre ili mog tela. Ali sam pregurao nekako”, rekao je Đoković i dodao:

“Važan je balans između strpljivosti i kontrole agresivnosti. Kada imate šansu morate da iskoristite. Morate da se krećete dobro, napred nazad, levo desno, morate da imate mnogo varijacija u igri.”

O narednom rivalu – Milošu Raoniću.

“Igrao je strašan tenis, ima samopouzdanje i nadam se da će biti dobro finale”, dodao je on.

Prema protokolu, Đoković je i na srpskom prokomentarisao meč sa Agutom, ali ovoga puta sa rekordno malim brojem reči – svega tri.

“Pobeda je pobeda”, kratak je bio Novak, piše b92.net.