in

Bivši fudbaler subotičkog Spartaka blizu plasmana u finale Kupa Mađarske

Nekadašnji fudbaler Spartaka iz Subotice i bivši mladi reprezentativac Srbije, Daniel Farkaš, mogao bi da zaigra u finalu Kupa Mađarske ove godine. Njegov Mezokevezd je u subotu ostvario dobar rezultat u prvoj polufinalnoj utakmici protiv favorizovanog MOL Fehervara – 1:1 (0:1).

PRVENSTVO MAĐARSKE: Kvota u MaxBetu na pobedu Ferencvaroša protiv Ujpešta je 2.10.

Fehervar je vodio od 12. minuta golom Patkaja, ali je domaća ekipa ipak uspela u finišu meča da izbegne poraz. Strelac veoma važnog pogotka je iskusni slovački defanzivac Robert Pilar u 80. minutu.

Farkaš je odigrao čitav meč na poziciji desnog beka. Ovaj 27-godišnji defanzivac igra u Mezokevezdu od 2017. godine.

U drugom polufinalnom okršaju takođe nije bilo pobednika, pošto su MTK i Honved odigrali u Budimpešti 0:0. Revanš mečevi su na programu već u utorak.