in

BUNDESLIGA Dortmund izašao na kraj sa “vukovima”, “ždrepci” ispali iz borbe za titulu

Fudbaleri Bajer Leverkuzena ostvarili su veoma važnu pobedu u derbiju 27. kola Bundeslige. “Farmaceuti” su kao gosti savladali Borusiju Menhengladbah sa 3:1 (1:0) i tako napravili važan korak prema plasmanu u Ligu šampiona sledeće sezone.

BUNDESLIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Šalkea protiv Augzburga je 2.05.

Za elitu se bori pet timova u Nemačkoj, a sada su “ždrepci” u najtežem položaju posle ovog poraza. Ruku na srce, Bajer je bio mnogo bolji i zasluženo je trijumfovao.

Do prednosti je došao već u semom minutu, pošto je Kai Haverc odlično istrčao kontranapad, dobio savršenu loptu od Karima Belarabija i rutinski savladao Jana Zomera. Dodatan problem za Menš bio je taj što je Embolo zbog povrede morao da napusti teren već u 12. minutu.

I pored tog hendikepa je Menhengladbah uspeo da izjednači u drugom poluvremenu preko Markusa Tirama, koji je pogodio na asistenciju Alezana Plee. Ipak nije taj rezultat dugo stajao na semaforu, samo šest minuta.

Niko Elvedi je skrivio penal, a Haverc je preuzeo odgovornost i poslao loptu u levi deo gola, van domašaja Zomera za 2:1. Kontrolisali su gosti igru posle tog pogotka, a u 81. minutu je Karem Demirbaj odlično izveo slobodan udarac, a Sven Bender to ispratio i glavom pogodio za 3:1.

Važan trijumf je u subotu upisala i Borusija Dortmund, koja je kao gost savladala Volfsburg sa 2:0 (1:0). “Milioneri” su ovim trijumfom zadržali korak za liderom Bajernom u borbi za titulu.

Fudbaleri Borusije Dortmund (Foto: Beta/AP)

Prednost Dormundu doneo je Gerero u 32. minutu na asistenciju Torgena Azara, posle sjajne akcije po desnom krilu. Ipak, Volfsburg je u nastavku imao dobre šanse.

Najbolju priliku su propustili “vukovi” u 48. minutu, kada je Renato Stefen izbio sam pred golmana Borusije Romana Burkija, ali je šutirao prejako i pogodio je samo prečku.

Kazna za promašaje došla je u 78. minutu, kada je Dortmund izveo fenomenalan kontranapad, iz četiri-pet kontakta je preneo loptu iz svog šesnaesterca u protivnički. Sančo je nesebično proigrao Hakimija, a Marokanac je lako pogodio za 2:0.

Volfsburg je ubrzo ostao bez svake šanse da se vrati u meč kada je neoprezni Klaus nagazio protivnika i za to dobio direktan crveni karton.