in

LA LIGA Atletiko vodio dva puta, ali na kraju nerešeno na Mestalji

Valensija i Atletiko Madrid odigrali su nerešeno na Mestalji – 2:2. “Slepi miševi” su prekinuli niz od dva poraza, po jedan u La Ligi i Kupu kralja, dok je Atletiko posle pobede nad Hetafeom ponovo prokockao bodove, iako je vodio dva puta.

LA LIGA: Kladionica MaxBet nudi kvotu 2,50 na pobedu Majorke protiv Alavesa. Meč ke zakazan za subotu u 13 časova.

Madriđani su došli do prednosti u 15. minutu. Ljorente je primio loptu na petercu i bez većih problema savladao golmana Domeneha.

U poslednjih pet minuta prvog poluvremena viđena su dva pogotka. Najpre je Gabriel doneo izjednačenje, a onda je Tomas efektnim pogotkom ponovo doveo Atletiko Madrid u vođstvo.

Pareho je sjajno izveo slobodan udarac, a Kondogbia u 59. minutu, ispostavilo se, postavio konačan rezultat. Fudbaler gostiju je zakačio loptu, kojoj je, utisak je, neko od domaćih promenio pravac i prevario golmana Oblaka. Kako god bilo, “slepi miševi” su došli do boda…

“Jorgandžije” su u nastavku pokušavale da stignu do trećeg pogotka. Pre svih, Tomas, koji je dva puta bio u prilici da pogodi mrežu Valensije, ali je oba puta lopta otišla iznad gola. Oprobao se i Morata, šutem glavom, posred gola, ali je to bio lak posao za čuvara mreže “slepih miševa”.

U završnici susreta domaćin je izvršio pritisak, ali je Gaja šutirao pored stative.