in

NASTAVILI I MAĐARI Ferencvaroš preko Milunovića i Trujića napravio krupan korak ka tituli

Fudbaleri Ferencvaroša uspešno su nastavili borbu za titulu šampiona Mađarske posle pauze zbog pandemije koronavirusa. Oni su u subotu na svom terenu savladali Debrecin u 25. kolu šampionata sa 2:1 (2:1).

PRVENSTVO ESTONIJE: Kvota u MaxBetu na trijumf Flore protiv Trans Narve je 1.55.

Gosti su prvi stigli do prednosti, golom Bodija u 13. minutu, ali nisu uspeli da je sačuvaju. Već posle osam minuta je David Siger izjednačio rezultat, da bi isti igrač potom u 42. minutu doneo i preokret.

Taj rezultat se više nije menjao do kraja utakmice, a Debrecinu nije pomogao ni nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, Luka Milunović, koji je ušao na teren u 77. minutu. Njegov saigrač Nikola Trujić ovog puta je ostao na klupi, baš kao i nekadašnji defanzivac Zvezde Abraham Frimpong, koji nije zaigrao za Ferencvaroš na ovom meču.

Lider šampionata Mađarske je ovim trijumfom povećao prednost na tabeli u odnosu na drugoplasirani MOL Fehervar i ona sada iznosi šest bodova. Ferencvaroš uz to ima i meč manje, pošto u sredu igra sa Ujpeštom, tako da je na dobrom putu da osvoji 31. titulu.