in

NOVA POBEDA ZA HRABRE SOKOLOVE! Rusi slavili protiv Slovenaca

Reprezentacija Crne Gore je trijumfovala i na drugoj utakmici kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru sledeće godine. Ovoga puta su bili uspešni od Gibraltara sa 4:1.

Hrabre Sokolove je u prednost doveo Bećiraj u 26 minutu, iz penala je Stih doneo poravnjane u 30, dok je pred kraj prvog poluvremena Simić vratio prdnost na stranu Crnogoraca.

U drugom poluvremenu je Tomašević povisio na prednost u 53. minutu, a konačan rezultat je postavio Stevan Jovetić u 80.

Crna Gora je sada na šest bodova i sledeću utakmicu igra protiv Norveške za tri dana, a Gibraltar će dočekati Holandiju i trenutno je bez bodova posle dve utakmice.

Rusija je sa 2:1 bila bolja od Slovenije. Svi golovi su postignuti u prvom poluvremenu.

Džuba je bio strelac oba gola, prvi u 26, a drugi u 35. minutu igre. Jedini pogodak za Sloveniju je postigao Josip Iličić u 36. minutu.

Rusija je stratovala kvalifikacije sa dve pobede i maksimalnih šest bodova, dok Slovenci posle pobede nas Hrvatskom su prvi put poraženi u ovom ciklusu, tako da su ostali na tri boda.

Sledeće kolo Rusima donosi gostovanje Slovačkoj, a Slovenija će na Kipar.