in

Posle tragedije u kojoj je živote izgubilo 6 mladih, više ništa nije isto, zauvek se promenio naš grad

“Deveta je godina kako se nad Novim Sadom prvog aprila nadvija miris dima, onog u kojem je živote izgubilo šestoro mladih, i to u tragediji koja je zauvek promenila naš grad i koja nas na ovaj datum opominje”, objavio je na svom Instagram profilu gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević.

– Marina Aničić (25) iz Čuruga, državljanin BiH sa prebivalištem u Novom Sadu Zoran Ignjatović (28), Marko Pavlović (29) iz Kragujevca i Renato Vuković (21) iz Kikinde, najmlađa doktorantkinja hemije na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu Milena Dalmacija (26) iz Futoga i novinarka Radio-televizije Delta iz Novog Sada Tamara Miladinović (25) zaspali su večnim snom u požaru u diskoteci Kontrast. Potresno svedočenje jednog od konobara koji je sprovodio ljude ka izlazu iz diskoteke i dan-danas izaziva tugu – otišao je u toalet da se umije, a tamo je zatekao mladiće i devojke sakrivene u kabinama od toaleta, pokušavajući da vratima blokiraju ulazak dima. Pozvao ih je da krenu za njim ka izlazu i dao im da stave preko nosa i usta vlažne ubruse. Od dima nije video ništa, pa je kroz klub trčao po sećanju. Kada je stigao do izlaza i okrenuo se – uvideo je da niko nije krenuo za njim.

Ništa ih ne može vratiti, ali će ih Novi Sad zauvek pamtiti. Počivajte u miru – napisao je gradonačelnik.

(Espreso)